top of page
Biecz2020_edited.jpg

Muzyka Opata

18.09.2022
!UWAGA ZMIANA MIEJSCA!
Kościół Świętego Wawrzyńca, Krzeszówek
godzina 19.00

Wstęp wolny

Podczas tego intymnego koncertu usłyszymy po wiekach muzykę, jaka rozbrzmiewała w pałacu Opata.  Aby stworzyć niepowtarzalną, domową atmosferę, kościół rozświetli blask świec i zapach kadzidła. Zachwycające piękno muzyki pozwoli nam przenieść się w czasei o kilka stuleci i lepiej zrozumieć dzisiejszy Krzeszów.

Wieczór podzieliliśmy na kilka części:

I. Pieśni popularne z dawnych lat

II. Cykl wielkopostnych intawolacji

III. Instrumentalne arie

IV. Popularne Operowe arie w aranżacji na lutnię

Wykonawcy:

Anna Wiktoria Swoboda – lutnia

Anna Zawisza – śpiew

 

Słowo wstępne, przygotowanie materiałów, aranżacja: dr Grzegorz Joachimiak

fot. Michał Ramus

Lutnia: Witaj

Anna Zawisza i Anna Wiktoria Swoboda specjalizują się w wykonawstwie muzyki dawnej zgodnie z historyczną praktyką wykonawczą. Współpracują ze znakomitymi artystami, m.in. Vincentem Dumestrem czy Peterem Kooijem. Koncertują jako solistki i kameralistki w rozmaitych zespołach w kraju i za granicą. Zafascynowane muzyką XVII i XVIII wieku - zarówno znaną, jak i zupełnie dziś zapomnianą - oraz możliwościami jakie dają instrumenty lutniowe w połączeniu z głosem, tworzą programy ilustrujące konkretne tematy i style pojawiające się w okresie renesansu i baroku.

Więcej o artystkach na stronach: annazawisza.comwiktoriaswoboda.jimdofree.com.

Grzegorz Joachimiak muzykolog i lutnista związany z Uniwersytetem Wrocławskim i Akademią Muzyczną we Wrocławiu. 

Koncentruje się na problematyce źródłoznawstwa muzycznego, patronatu muzycznego oraz teorii i praktyce wykonastwa muzyki XVI-XIX wieku, zwłaszcza w zakresie muzyki lutniowej, gitarowej i kameralnej. Jest autorem ponad 30 publikacji naukowych, Należy do licznych międzynarodowych grup badawczych i towarzystw lutniowych. Laureat wielu nagród i stypendiów dla wybitnych naukowców.

bottom of page